A 2014/2015. évi Országos Női I. Osztályú Bajnokságba 10 csapat nevezett idén, melyek a következők: Angyalföldi Sportiskola Diáksportegyesület, BVSC-Zugló, Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület, Hírös Sport Nonprofit Kft., Hungerit Szentes, Kópé Úszó, -Vízilabda Sport Egyesület, Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem, UVSE-Centrál, UVSE-Vízilabda Sportegyesület, ZF-Eger.

A bajnokság három szakaszból áll. Az első az alapszakasz, a második a középszakasz, a harmadik pedig a rájátszás. A második szakasz a középszakasz, amelyben az alapszakasz sorrendje alapján kialakított két csoportban (egyikben 1-6., a másikban az 7. és a további helyezettek) játszanak a oda-vissza vágós rendszerben, majd ezt követően kezdődik meg a rájátszás.

 

A rájátszás időszakába léptünk,  négy közé az alábbi csapatok kerültek be az előzetes megmérettetéseket követően:

Elődöntő I.

UVSE-Centrál – BVSC-Zugló

Elődöntő II.

Hungerit Szentes – Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület

 

Mivel a Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület két mérkőzést követően nem jutott a döntőbe, így a bronzéremért küzdenek meg, mely párharc 2015. május 9-én kezdődik (két győztes mérkőzésig tart).

 

Bronzmérkőzés:

  1. forduló
  2. május 9.

BVSC-Zugló – Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület

Bronzmérkőzés

H Csapat J Gy D V Lőtt g. Kapott g. Gólkül. Pont
1. DFVE 1 1 0 0 15 10 5 3
2. BVSC 1 0 0 1 10 15 -5 0

 

E II.

H Csapat J Gy D V Lőtt g. Kapott g. Gólkül. Pont
1. DFVE 2 0 0 2 17 22 -4 0
2. Szentes 2 2 0 0 22 17 4 6

 

Döntőbe jutás:

  1. forduló
  2. május 1.

Hungerit Szentes 10-9 Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület

Góllövők: Szilágyi 1, Menczinger 2, Gurisatti 1, Slagter 1, Ziegler 2, Vályi V. 1, Brávik 1.

 

  1. forduló
  2. május 4.

Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület 8-12 Hungerit Szentes

Góllövők: Szilágyi 3, Menczinger 1, Gurisatti 2, Horváth 2

 

A rájátszás időszakába léptünk, a középszakaszban elért eredmények alapján a következő párharcok kerülnek megrendezésre (2 győztes mérkőzésig):

A Hungerit Szentes és az UVSE-Centrál az első két helyen végzett a középszakaszban, így ők automatikusan elődöntőt játszhatnak, ellenfelük pedig a párharcokban győztesen kikerülő csapatok lesznek.

 

K3 – K6

Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület – Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem

H Csapat J Gy D V Lőtt g. Kapott g. Gólkül. Pont
1. DFVE 2 2 0 0 23 12 11 6
2. Szeged 2 0 0 2 12 23 -5 0

K4 – K5

BVSC-Zugló – ZF-EgerEKF

H Csapat J Gy D V Lőtt g. Kapott g. Gólkül. Pont
1. BVSC 2 2 0 0 28 18 10 6
2. ZF-Eger 2 0 0 2 18 28 -10 0

 

K3 – K6

  1. forduló
  2. március 31.

17.30 Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület 12-7 Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem

Góllövők: Szilágyi 1, Menczinger 2, Gurisatti 5, Horváth 1, Slagter 1, Garda 1, Vályi V. 1.

ÉLŐ TV-s KÖZVETÍTÉS  A DIGISPORT közreműködésével

 

  1. forduló
  2. április 3.

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 5-11 Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület

Góllövők: Szilágyi 1, Menczinger 2, Horváth 2, Slagter 1, Garda 1, Ziegler 2, Vélyi V. 1, Vályi F. 1.

 

 

Az alapszakasz alapján kialakult sorrend a következő:

1-6. helyen végzettek: BVSC-Zugló, Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület, Hungerit Szentes, Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem, UVSE-Centrál, ZF-Eger-EKF.

7-10. helyen végzettek: Angyalföldi Sportiskola Diáksportegyesület, Hírös Sport Nonprofit Kft., Kópé Úszó, -Vízilabda Sport Egyesület, UVSE Vízilabda Sportegyesület.

 

1-6. hely tabella:

 

H Csapat J Gy D V Lőtt g. Kapott g. Gólkül. Pont
1. UVSE-Centrál 10 10 0 0 142 74 68 30
2. Szentes 10 8 0 2 109 76 33 24
3. DFVE 10 5 1 4 118 81 37 16
4. BVSC 10 4 0 6 85 102 -17 12
5. ZF-Eger 10 1 1 8 101 140 -39 4
6. Szeged 10 1 0 9 71 153 -82 3

 

  1. forduló: Szőnyi út
  2. január 31.

17.00 BVSC-Zugló 10–13 Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület

Góllövők: Szilágyi 3, Menczinger 3, Gurisatti 5, Slagter 2.

 

  1. forduló: Szegedi SZUE
  2. február 4.

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 8–16 Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület

Góllövők: Szilágyi 2, Menczinger 3, Gurisatti 5, Slagter 1, Garda 3, Ziegler 1, Brávik 1.

 

  1. forduló: Fabó Éva Sportuszoda
  2. február 7.

Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület 15–8 ZF-Eger-EKF

Góllövők: Szilágyi 1, Gurisatti 5, Horváth 3, Slagter 2, Garda 1, Vályi V. 1, Brávik 1, Vályi F. 1.

 

  1. forduló
  2. február 11.

Hungerit Szentes 8–9 Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület

Góllövők: Menczinger 1, Slagter 2, Garda 1, Ziegler 1, Brávik 1.

 

  1. forduló: Fabó Éva Sportuszoda
  2. február 14.

Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület 5–6 UVSE-Centrál

Góllövők: Szilágyi 1, Menczinger 2, Ziegler 2.

 

  1. forduló:
  2. február 28.

Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület 11–6 BVSC-Zugló

Góllövők: Szilágyi 1, Gurisatti 3, Horváth 3, Garda 1, Brávik 2, Vályi F. 1.

 

  1. forduló
  2. március 4.

Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület 22–2 Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem

Góllövők: Szilágyi 6, Menczinger 4, Gurisatti 3, Horváth 1, Huszti 1, Garda 2, Brávik 4, Vályi F. 1.

 

  1. forduló: Eger-Bitskey
  2. március 7.

17.00 ZF-Eger-EKF 14–14 Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület

Góllövők: Szilágyi 1, Menczinger 3, Gurisatti 5, Horváth 2, Garda 1, Vályi V. 2.

 

  1. forduló: Fabó Éva Sportuszoda
  2. március 14.

Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület 6 – 8 Hungerit Szentes

Góllövők: Szilágyi 2, Horváth 2, Slagter 1, Vályi F. 1.

 

  1. forduló
  2. március 18.

UVSE-Centrál 11–10 Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület

Góllövők: Szilágyi 3, Gurisatti 2, Horváth 3, Slagter 1, Vályi V. 1.

 

 

Alapszakasz tabella:

H Csapat J Gy D V Lőtt g. Kapott g. Gólkül. Pont
1. UVSE-Centrál 7 7 0 0 128 38 90 21
2. DFVE 8 6 0 2 124 51 73 18
3. BVSC 8 6 0 2 143 54 89 18
4. Szentes 7 6 0 1 151 46 105 18
5. SZNVE 8 4 0 4 101 82 19 12
6. ZF-Eger 7 4 0 3 112 63 49 12
7. KESI 8 2 0 6 34 146 -112 6
8. UVSE 7 1 0 6 47 105 -58 3
9. Kópé 7 1 0 6 34 135 -101 3
10. ASI 7 0 0 7 23 177 -154 0

 

  1. forduló
  2. október 4.

Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület 17–8 Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem

Góllövők: Szilágyi 3, Menczinger 2, Horváth 2, Sinka 1, Slagter 4, Garda 2, Ziegler 1, Brávik 1, Vályi 1.

 

  1. forduló
  2. október 18.

UVSE-Vízilabda Sportegyesület 1–9 Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület

Góllövők: Szilágyi 1, Gurisatti 5, Garda 2, Ziegler 3, Vályi V. 3, Brávik 3, Mchunu 2.

 

  1. forduló
  2. október 25.

BVSC-Zugló 11–9 Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület

Góllövők: Menczinger 3, Horváth 2, Garda 3, Vályi V. 1.

 

  1. forduló
  2. november 8.

Angyalföldi Sportiskola Diáksportegyesület 3–22 Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület

Góllövők: Brezovszki 1, Menczinger 4, Gurisatti 5, Horváth 1, Slagter 6, Ziegler 1, Vályi V. 3, Mchunu 1.

 

  1. forduló
  2. november 15.

Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület 5–7 UVSE-Centrál

Góllövők: Szilágyi 1, Menczinger 1, Slagter 2, Garda 1.

 

  1. forduló
  2. november 18.

ZF-Eger 8–17 Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület

Góllövők: Szilágyi 2, Menczinger 3, Horváth 1, Slagter 2, Garda 2, Vályi V. 2, Brávik 2, Mchunu 2, Vályi F. 1.

 

  1. forduló
  2. december 2.

Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület 13–7 Hungerit Szentes

Góllövők: Menczinger 2, Gurisatti 2, Horváth 2, Slagter 1, Garda 2, Vály V. 1, Brávik 1, Mchunu 1, Vályi F. 1.

 

  1. forduló
  2. december 10.

Kópé Úszó, -Vízilabda Sport Egyesület 4–26 Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület

Góllövők: Szilágyi 7, Menczinger 2, Gurisatti 3, Horváth 2, Garda 1, Ziegler 2, Vályi V. 2, Vályi F. 1.

 

  1. forduló
  2. november 7.

Hírös Sport Nonprofit Kft.6–22 Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület

Góllövők: Menczinger 2, Gurisatti 4, Horváth 1, Slagter 3, Ziegler 2, Brávik 8, Mchunu 2.

 

 

 

Csapat tagjai:

Barna Edina, Brávik Fruzsina, Brezovszki Gerda, Garda Krisztina, Gurisatti Gréta, Horváth Brigitta, Huszti Dóra, Kasó Orsolya, Mchunu Hlengiwe, Menczinger Kata, Sinka Gréta, Hanneke Slagter, Szilágyi Dorottya, Vályi Fanny, Vályi Vanda, Ziegler Diána.

 

Vezető edző: Mihók Attila

Segédedző: Balogh-Zsámbok Lili

Gyúró: Kereki Zsolt

Szakosztályvezető: Kis-Primász Ágnes

 

Forrás: www.mvlsz.hu