A 2015/2016. évi Női Országos I. Osztályú Bajnokságba 10 csapat nevezett, melyek a következők: A-csoport: BVSC-Zugló Diapoló, Dunaújvárosi Főiskolva Vízilabda Egyesület, Hungerit Szentes, Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem, UVSE Vízilabda Kft., ZF-Eger.

B-csoport: Kecskeméti Vízilabda Egyesület, Kópé Úszó, -Vízilabda Sport Egyesület, TVSE Vízilabda Kft., UVSE Vízilabda Sportegyesület.

Az Alapszakaszban a csapatok oda-vissza körmérkőzéseket játszanak egymással. Rájátszás lebonyolítása (1-6. helyezett): az 1-2. helyezett csapatai az elődöntőbe kerülnek, a 3-6, helyezett csapatok két győzelemig tartó párosmérkőzést játszanak az elődöntőbe kerülésért (3-6, 4-5 párosításban). Az első és a harmadik mérkőzésen pályaválasztó a harmadik és a negyedik helyezett csapat.

Alapszakasz alapján 3. helyezett a Dunaújvárosi Egyetem – MAARSK GRAPHICS, 4. Hungerit Szentes, 5. ZF-Eger és 6. helyen zárt a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem.

Elődöntőbe jutásért küzdő párok:

A3 – A6 Dunaújvárosi Egyetem – MAARSK GRAPHICS – Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem

A4 – 5 Hungerit Szentes – ZF-Eger

 

Elődöntők résztvevői: BVSC-Zugló, Dunaújvárosi Egyetem – MAARSK GRAPHICS, Hungerit Szentes, UVSE Vízilabda Kft.

 

DÖNTŐ résztvevői: UVSE Vízilabda Kft. – Dunaújvárosi Egyetem – MAARSK GRAPHICS

Bronzmérkőzés résztvevői: Hungerit Szentes – BVSC-Zugló

 

DÖNTŐ tabella:

H Csapat J Gy D V Lőtt g. Kapott g. Gólkül. Pont
1. UVSE 1 1 0 0 12 9 3 3
2. DUE-MAARSK 1 0 0 1 9 12 -3 0

 

DÖNTŐ – 1. forduló

  1. május 8.

UVSE Vízilabda Kft. 12-9 Dunaújvárosi Egyetem – MAARSK GRAPHICS

Góllövők: Menczinger 1, Gurisatti 3, Ziegler 1, Vályi V. 3, Somhegyi 1.

 

  1. forduló:
  2. május 11.

Dunaújvárosi Egyetem – MAARSK GRAPHICS – UVSE Vízilabda Kft.

 

  1. forduló
  2. május 14.

UVSE Vízilabda Kft. – Dunaújvárosi Egyetem – MAARSK GRAPHICS

 

 

ELŐDÖNTŐ II. tabella

H Csapat J Gy D V Lőtt g. Kapott g. Gólkül. Pont
1. DUE-MAARSK 3 2 0 1 24 23 1 6
2. BVSC 3 1 0 2 23 24 -1 3

 

ELŐDÖNTŐ II.

  1. forduló
  2. április 20.

16.00 BVSC-Zguló 9-12 Dunaújvárosi Egyetem – MAARSK GRAPHICS

Góllövők: Menczinger 1, Gurisatti 3, Horváth 3, Garda 2, Ziegler 1, Vályi V. 1, Vályi F. 1.

 

  1. forduló
  2. április 24.

18.30 Dunaújvárosi Egyetem 4-9 MAARSK GRAPHICS – BVSC-Zugló

Góllövők: Szilágyi 1, Gurisatti 1, Horváth 1, Vályi V. 1.

 

  1. forduló
  2. április 28.

19.30 BVSC-Zguló – Dunaújvárosi Egyetem 5-8 MAARSK GRAPHICS

Góllövők: Menczinger 1, Gurisatti 3, Brávik 2, Vályi V. 1, Somhegyi 1.

 

 

A3 – A6 párharc állás:

Dunaújvárosi Egyetem-MAARSK GRAPHICS 2-0 Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem

 

  1. március 30
  2. forduló

Dunaújvárosi Egyetem-MAARSK GRAPHICS 18-5 Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem

Góllövők: Szilágyi 1, Menczinger 1, Gurisatti 5, Horváth 3, Huszti 1, Garda 2, Vályi V. 3, Somhegyi 1, Mchunu 1.

 

  1. április 2.
  2. forduló

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 5-18 Dunaújvárosi Egyetem-MAARSK GRAPHICS

Góllövők: Szilágyi 1, Menczinger 3, Gurisatti 3, Horváth 5, Brezovszki 1, Vályi V. 2, Somhegyi 1, Mchunu 1, Vályi F. 1.

 

A3 – A6 tabella

H Csapat J Gy D V Lőtt g. Kapott g. Gólkül. Pont
1. DUE-MAARSK 2 2 0 0 36 10 26 6
2. Szeged 2 0 0 2 10 36 -26 0

 

Alapszakasz – tabella

 

H Csapat J Gy D V Lőtt g. Kapott g. Gólkül. Pont
1. UVSE 9 9 0 0 110 61 49 27
2. BVSC 10 7 1 2 110 80 36 22
3. DFVE-MAARSK 10 5 1 4 98 82 16 16
4. Szentes 9 4 1 4 102 75 27 13
5. Eger 10 2 1 7 98 128 -30 7
6. Szeged 10 0 0 10 64 156 -92 0

 

 

  1. forduló – ELHALASZTVA
  2. november 11.

Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület-MAARSK GRAPHICS 7–9 UVSE Vízilabda Kft.

Góllövők: Szilágyi 2, Horváth 1, Garda 2, Vályi V. 1, Somhegyi 1.

 

  1. forduló
  2. október 11.

15:30 Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület-MAARSK GRAPHICS 8–6 Hungerit Szentes

Góllövők: Gurisatti 1, Horváth 2, Somhegyi 1, Garda 3, Ziegler 1.

 

  1. forduló
  2. október 17.

BVSC-Zugló Diapoló 8–6 Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület-MAARSK GRAPHICS

Góllövők: Szilágyi 2, Gurisatti 1, Ziegler 1, Somhegyi 2.

 

  1. forduló
  2. október 24.

Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület-MAARSK GRAPHICS 9–9 ZF-Eger

Góllövők: Szilágyi 3, Menczinger 2, Horváth 1, Ziegler 1, Vályi V. 1, Somhegyi 1.

 

  1. forduló
  2. október 31.

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 10–15 Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület-MAARSK GRAPHICS

Góllövők: Szilágyi 1, Menczinger 1, Gurisatti 5, Horváth 3, Vályi V. 2, Somhegyi 3.

 

  1. forduló
  2. november 7.

UVSE Vízilabda Kft. 9–8 Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület-MAARSK GRAPHICS

Góllövők: Szilágyi 2, Menczinger 1, Horváth 2, Ziegler 1, Vályi F. 2.

 

  1. forduló – TV-s mérkőzés
  2. november 18.

Hungerit Szentes 9–11 Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület-MAARSK GRAPHICS

Góllövők: Szilágyi 3, Menczinger 1, Gurisatti 3, Horváth 2, Ziegler 1, Somhegyi 1.

 

  1. forduló
  2. február 6.

Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület-MAARSK GRAPHICS 5–10 BVSC-Zugló Diapoló

Góllövők: Menczinger 1, Gurisatti 1, Horváth 1, Ziegler 1, Somhegyi 1.

 

  1. forduló
  2. február 10.

ZF-Eger 6–13 Dunaújvárosi Egyetem-MAARSK GRAPHICS

Góllövők: Szilágyi 3, Menczinger 3, Gurisatti 4, Horváth 1, Vályi V. 1, Somhegyi 1.

 

  1. forduló
  2. február 13.

Dunaújvárosi Egyetem-MAARSK GRAPHICS 16–6 Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem

Góllövők: Szilágyi 2, Menczinger 4, Gurisatti 3, Horváth 3, Garda 1, Vályi V. 1, Somhegyi 1, Mchunu 1.

 

Forrás: www.mvlsz.hu