Minden csoport első 3 helyezett csapata jut be a 16 csapatos középszakaszba, melyben már szerepelnek a kiemelt csapatok is a tavalyi négyes döntő csapatai: CN Sabadell (ESP), UVSE (HUN), Kinef Kirishi (RUS), Olympiakosz (GRE). Négy csoport kerül sorsolás útján meghatározásra, onnan pedig az első 2 helyezett csapat jut tovább.

2016. december 14-én került sor az Euroliga következő szakaszának sorsolására, ahol a 16 csapatot 4 db 4 csapatból álló csoportba sorsolták, melyekből az 2-2 csapat jut tovább. A fordulók 2017. január 13 – 15-e között kerülnek megrendezésre.

A tovább jutott, csoportonkénti 2-2 helyezett: Olympiacos Piraeus (GRE), Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics (HUN), Kinef Krishi (RUS), CN Mataro (ESP), UVSE (HUN), Ugra KHANTY-MANSIYSK (RUS),  CN Sabadell (ESP), Plebiscito (ITA)

Az Euroliga negyeddöntőért az alábbi csapatpárok vívnak meg: UVSE (HUN)–CN Mataro (ESP), Kinef Krishi (RUS)–Ugra KHANTY-MANSIYSK (RUS), Plebiscito (ITA)–Olympiacos Piraeus (GRE), Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics (HUN)–CN Sabadell (ESP). A fordulók 2017. február 25-én és 2017. március 11-én kerülnek megrendezésre.

A Női Euroliga négyes döntőjére az alábbi csapatok jutottak be: CN Mataro (ESP), CN Sabadell (ESP), Olympiacos Piraeus (GRE), Kinef Krishi (RUS)

A Női LEN-kupa  négyes döntőjére az alábbi csapatok jutottak be: Plebiscito (ITA), KHANTY-MANSIYSK (RUS), Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics (HUN), UVSE (HUN)

Női LEN-kupa párok:

Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics (HUN) – UVSE (HUN)

Plebiscito (ITA) – KHANTY-MANSIYSK (RUS)

Elődöntők

2017. április 14.

17.00 Plebiscito (ITA) – KHANTY-MANSIYSK (RUS)

19.00 Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics (HUN) – UVSE (HUN)

Bronzmérkőzés, döntő

2017. április 15.

17.15 Elődöntők vesztes csapatai

19.15 Elődöntők győztes csapatai

Helyszín: Tüske Uszoda, Budapest

Női Euroliga négyes döntőbe jutásért:

1. forduló

2017. február 25. – Dunaújváros

17.00 Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics (HUN) – CN Sabadell (ESP)

2. forduló

2017. március 11.

CN Sabadell (ESP) 19-11 Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics (HUN)

A csoportok a következők:

“A” csoport résztvevői: CN Sabadell (ESP), Ugra KHANTY-MANSIYSK (RUS), BVSC-Zugló (HUN), NC Vouliagmeni (GRE).

Helyszín: Sabadell, ESP

“B” csoport résztvevői: Kinef Krishi (RUS), CN Sant Andreu Barcelona (ESP), CN Mataro (ESP), RN Bogliasco (ITA)

Helyszín: Sant Andreu, ESP

„C” csoport résztvevői: Olympiacos Piraeus (GRE), Dunaújvárosi Egyetem-MAARSK Graphics (HUN), UZSC Utrecht (NED), Lille UC (FRA)

Helyszín: Piraeus, GRE

„D” csoport résztvevői: UVSE (HUN), Plebiscito (ITA), ZVL Bam Leiden (NED), Waterpolo Despar Messina (ITA)

Helyszín: Messina, ITA

C-csoport tabella:

H Csapat J Gy D V Lőtt g. Kapott g. Gólkül. Pont
1. Olympiacos 2 2 0 0 27 10 17 6
2. DUE-MAARSK 3 2 0 1 36 19 17 6
3. Utrecht 2 1 0 1 16 15 1 3
4. Lille 3 0 0 3 13 48 -35 0

C-csoport mérkőzései

  1. január 13.

17.00 Olympiacos Piraeus (GRE) 19-3 Lille UC (FRA)

Góllövők: Olympiacos – Sora, Manolioudaki 2, Avramidou 3, Asimaki 2, M. Plevritou 3, Emmolo 2, Bianconi 5, Smit 1; Lille – Mckee, Gao, Jaskova

19.00 Dunaújvárosi Egyetem-MAARSK Graphics (HUN) 11-5 UZSC Utrecht (NED)

Góllövők: DUE – Szilágyi 2, Menczinger 2, Gurisatti, Horváth 2, Garda, Somhegyi 3; Utrecht: Van der Molen, Schroeder, Van Rossum, Smits, Genee.

  1. január 14.

16.30 Olympiacos Piraeus (GRE) 8-7 Dunaújvárosi Egyetem-MAARSK Graphics (HUN)

Góllövők: Olympiacos – Avramidou, Asimaki 2, Plevritou, Bianconi 3, Smit.; DUE – Szilágyi, Menczinger, Gurisatti, Horváth, Slagter 2, Garda.

18.30 UZSC Utrecht (NED) 11-4 Lille UC (FRA)

Góllövők: Utrexcht – Van Der Molen 2, D. Genee, Frauenfelder, Lauritsen, Van Rossum, Smits 2, Drewes 2, A. Genee; Lilli – Mckee, Saunders, Gao 2.

  1. január 15.

9.00 Lille UC (FRA) 6-18 Dunaújvárosi Egyetem-MAARSK Graphics (HUN)

11.00 Olympiacos Piraeus (GRE) – UZSC Utrecht (NED)

A mérkőzéseik időpontjai magyar idő szerint kerültek feltüntetésre.

A-csoport eredmények:

CN Sabadell (ESP), Ugra KHANTY-MANSIYSK (RUS), BVSC-Zugló (HUN), NC Vouliagmeni (GRE)

  1. január 13.

CN Sabadell (ESP) 21–4 Ugra KHANTY-MANSIYSK (RUS)

BVSC-Zugló (HUN) 6-13 NC Vouliagmeni (GRE)

  1. január 14.

NC Vouliagmeni (GRE) 8-9 Ugra KHANTY-MANSIYSK (RUS)

CN Sabadell (ESP) 9-7 BVSC-Zugló (HUN)

  1. január 15.

BVSC-Zugló (HUN) – Ugra KHANTY-MANSIYSK (RUS)

CN Sabadell (ESP) – NC Vouliagmeni (GRE)

A-csoport tabella:

H Csapat J Gy D V Lőtt g. Kapott g. Gólkül. Pont
1. Sabadell 2 2 0 0 30 11 19 6
2. Vouliagmeni 2 1 0 1 21 25 -4 3
3. Ugra 2 1 0 1 13 29 -16 3
4. BVSC 2 0 0 2 13 22 -11 0

B-csoport eredmények:

Kinef Krishi (RUS), CN Sant Andreu Barcelona (ESP), CN Mataro (ESP), RN Bogliasco (ITA)

  1. január 13.

CN Mataro (ESP) 10–8 RN Bogliasco (ITA)

CN Sant Andreu Barcelona (ESP) 10-16 Kinef Krishi (RUS)

  1. január 14.

Kinef Krishi (RUS) 12-6 RN Bogliasco (ITA)

CN Mataro (ESP) 10-9 CN Sant Andreu Barcelona (ESP)

  1. január 15.

RN Bogliasco (ITA) – CN Sant Andreu Barcelona (ESP)

CN Mataro (ESP) – Kinef Krishi (RUS)

B-csoport tabella:

H Csapat J Gy D V Lőtt g. Kapott g. Gólkül. Pont
1. Mataro 2 2 0 0 28 16 12 6
2. Kirishi 2 2 0 0 20 17 3 6
3. Sant Andreu 2 0 0 2 19 26 -7 0
4. Bogliasco 2 0 0 2 14 22 -8 0

D-csoport eredmények:

UVSE (HUN), Plebiscito Padova (ITA), ZVL Bam Leiden (NED), Waterpolo Despar Messina (ITA)

  1. január 13.

Waterpolo Despar Messina (ITA) 13–9 ZVL Bam Leiden (NED)

Plebiscito Padova (ITA) 6-8 UVSE (HUN)

  1. január 14.

Waterpolo Despar Messina (ITA) 7-10 Plebiscito Padova (ITA)

UVSE (HUN) 16-11 ZVL Bam Leiden (NED)

  1. január 15.

ZVL Bam Leiden (NED) – Plebiscito Padova (ITA)

UVSE (HUN) – Waterpolo Despar Messina (ITA)

D-csoport tabella:

H Csapat J Gy D V Lőtt g. Kapott g. Gólkül. Pont
1. UVSE 2 2 0 0 24 17 7 6
2. Padova 2 1 0 1 16 15 1 3
3. Messina 2 1 0 1 20 19 1 3
4. Leiden 2 0 0 2 20 29 -9 0
  1. december 2-4-e között kerül megrendezésre hazai környezetben a Női Euroliga “A” csoportjának selejtező mérkőzéssorozata a Fabó Éva Sportuszodában, Dunaújvárosban.

“A” csoport résztvevői: BVSC-Zugló (HUN), Dunaújvárosi Egyetem-MAARSK Grpahics (HUN) SV Nikar Heidelberg (GER), Waterpolo Despar Messina (ITA).

Helyszín: Dunaújváros, HUN

“B” csoport résztvevői: Vouliagmeni (GRE), CN Andreu (ESP), Rethymno (GRE), Bayer 08 Urdingen Krefeld (GER), UZSC Utrecht (NED)

Helyszín: Utrecht, NED

„C” csoport résztvevői: Ugra Khanty-Mansiysk (RUS), Fluvial Portuense Porto (POR), Rari Nantes Bogliasco (ITA), Widex GZC Donk (NED), ZVL Bam Leiden (NED)

Helyszín: Porto, POR

„D” csoport résztvevői:

CN Mataro (ESP), Plebiscito Padova (ITA), Lille UC (FRA), Otter London (GBR)

Helyszín: Padova, ITA

„A” csoport program:

  1. december 2.

17.00 Dunaújvárosi Egyetem-MAARSK Grpahics 25–13 SV Nikar Heidelberg

Góllövők: Szilágyi 7, Gurisatti 5, Somhegyi 4, Vályi V. 3, Garda 2, Horváth B. 2, Vályi F., ill. van der Bosch 4, Stiefel 3, Daube 2, Gelse 2, Zimmermann, Deioke

18.30 BVSC-Zugló 9–6 Waterpolo Despar Messina

Góllövők: Kisteleki D. 3, Takács O. 2, Gyöngyössy 2, Leimeter, Máté, ill. Aiello 2, Gitto, Chiappini, Kuzina, de Silva

  1. december 3.

18.30 BVSC-Zugló – SV Nikar Heidelberg

20.30 Dunaújvárosi Egyetem-MAARSK Grpahics – Waterpolo Despar Messina

  1. december 4.

10.00 Waterpolo Despar Messina – SV Nikar Heidelberg

11.30 Dunaújvárosi Egyetem-MAARSK Grpahics – BVSC-Zugló

Módosítás: (2017. január 16. hétfő, 17:22)

H Csapat J Gy D V Lőtt g. Kapott g. Gólkül. Pont
1. Olympiacos 2 2 0 0 27 10 17 6
2. DUE-MAARSK 3 2 0 1 36 19 17 6
3. Utrecht 2 1 0 1 16 15 1 3
4. Lille 3 0 0 3 13 48 -35 0