Minden csoport (4 db) első 3 helyezett csapata jut be a 16 csapatos középszakaszba, melyben már szerepelnek a kiemelt csapatok is a tavalyi négyes döntő csapatai: CN Sabadell (ESP), Kinef Kirishi (RUS), Olympiakosz (GRE), CN Mataro (ESP).

Az Euroliga 2. köre 2018. január 19-21-e között kerül megrendezésre.

A második körös csoportmérkőzéseket követően az alábbi párok kerültek meghatározásra, amelyek az Euroliga és a LEN final fourba történő bejutásért mérkőznek meg oda-visszavágó keretein belül.

 

QF1 UVSE Budapest (HUN) – Plebiscito Padova (ITA)

QF2 AstralPool CN Sabadell (ESP) – La Sirena CN Mataro (ESP)

QF3 Dunaújvárosi Egyetem-MAARSK Graphics (HUN) – Orizzonte Catania (ITA)

QF4 Kinef Kirishi (RUS) – Olympiacos Pireus (GRE)

 

1. forduló

2018. február 24.

17.00 Dunaújvárosi Egyetem-MAARSK Graphics (HUN) 10-13 Orizzonte Catania (ITA)

Negyedek: 2-3, 6-2, 1-4, 1-4

Góllövők: Szilágyi 4, Gurisatti 3, Garda 1, Mchunu 2; illetve Ionnou 1, Garibotti 2, Bianconia 4, Aiello 3, Palmieri 1, Van der Sloot 1, Riccioli

Helyszín: Fabó Éva Sportuszoda

 

2. forduló

2018. március 17.

Orizzonte Catania (ITA) 16-18 Dunaújvárosi Egyetem-MAARSK Graphics (HUN)

Negyedek: 2-3, 3-3, 1-5, 4-2; ötméteres párbaj: 6-5

Góllövők: Garibotti 4, Bianconi 5, Aiello 1, Palmeri 1, Marletta 2, Van der Sloot 3; illetve Szilágyi 4, Vályi F. 1, Gurisatti 3, Horváth 2, Garda 2, Vályi V. 4, Mchunu 2.

Helyszín: Catania

 

 

„E” csoport: Despar Messina (ITA), Dynamo Uralochka (RUS), Olympiacos SF Pireus (GRE), Plebiscito Padova (ITA)

Helyszín: Olympiacos SF Pireus (GRE)

Tabella:

H Csapat J Gy D V Lőtt Kapott Gólk Pont
1. Olympiacos 3 3 0 0 45 23 22 9
2. Padova 3 2 0 1 35 17 18 6
3. Uralochka 3 1 0 2 39 32 7 3
4. Messina 3 0 0 3 10 57 -47 0

 

„F” csoport: CN Mataro (ESP), Ekipe Orizzonte Catania (ITA), Lille UC (FRA), Ugra Khanty Manstsysk (RUS)

Helyszín: Ekipe Orizzonte Catania (ITA)

Tabella:

H Csapat J Gy D V Lőtt Kapott Gólk Pont
1. Catania 3 3 0 0 40 16 24 9
2. Mataro 3 2 0 1 24 24 0 6
3. Ugra 3 1 0 2 28 34 -6 3
4. Lille 3 0 0 3 20 38 -18 0

 

„G” csoport: BVSC-Zugló Diapolo (HUN), Kinef Kirishi (RUS), NC Vouliagmeni (GRE), UVSE Kft. (HUN)

Helyszín: UVSE Kft. (HUN)

Tabella:

H Csapat J Gy D V Lőtt Kapott Gólk Pont
1. UVSE 3 3 0 0 33 21 12 9
2. Kirishi 3 2 0 1 32 28 4 6
3. Vouliagmeni 3 1 0 2 28 31 -3 3
4. BVSC 3 0 0 3 24 37 -13 0

 

„H” csoport: AstralPool CN Sabadell (ESP), Dunaújvárosi Egyetem-MAARSK Graphics (HUN), St Andreu Barcelona (ESP), Uzsc Utrecht (NED)

Helyszín: St Andreu Barcelona (ESP)

Tabella:

H Csapat J Gy D V Lőtt Kapott Gólk Pont
1. Sabadell 3 3 0 0 41 22 19 9
2. DFVE 3 2 0 1 40 28 12 6
3. St Andreu 3 1 0 2 28 33 -5 3
4. Utrecht 3 0 0 3 20 45 -25 0

 

„H” csoport program:

2018. január 19.

18.30 AstralPool CN Sabadell (ESP) 13–8 Dunaújvárosi Egyetem-MAARSK Graphics (HUN)

Góllövők: Szilágyi 1, Gurisatti 3, Garda 1, Vályi V. 2, Mchunu 1.

20.30 St Andreu Barcelona (ESP) 13–5 Uzsc Utrecht (NED)

 

2018. január 20.

18.30 AstralPool CN Sabadell (ESP) 15–7 Uzsc Utrecht (NED)

20.30 St Andreu Barcelona (ESP) 8–15 Dunaújvárosi Egyetem-MAARSK Graphics (HUN)

Góllövők: Szilágyi 1, Gurisatti 6, Horváth 1, Garda 5, Mchunu 2.

 

2018. január 21.

11.30 Dunaújvárosi Egyetem-MAARSK Graphics (HUN) 17–8 Uzsc Utrecht (NED)

Góllövők: Szilágyi 3, Gurisatti 4, Horváth 3, Mahieu 1, Garda 2, Vályi V. 3, Brezovszki 1.

13.30 St Andreu Barcelona (ESP) 7–13 AstralPool CN Sabadell (ESP)

 

 

A selejtező 2017. december 1-3-a között kerül megrendezésre.

A csoport: CN Sant Andreu (ESP), SV Nikar Heidelberg (GER), Ugra KANTHY MANTSYSK (RUS), Waterpolo Despar Messina (ITA).

Helyszín: Messina (ITA)

 

B csoport: ANC Glyfada (GRE), Dunaújvárosi Egyetem-MAARSK Graphics (HUN), Lille UC (FRA), NC Vouliagmeni (GRE).

Helyszín: Dunaújváros

 

C csoport: Dynamo Uralochka (RUS), UVSE Budapest (HUN), UZSC Utrecht (NED), Widex Donk Gouda (NED).

Helyszín: Utrecht (NED)

 

D csoport: BVSC Zugló Budapest (HUN), Ekipe Orizzonte Catania (ITA), Plebiscito Padova (ITA), ZVL Leiden (NED).

Helyszín: Padova (ITA)

 

B csoport program:

2017. december 1.

18.45 NC Vouliagmeni (GRE) 21-3 ANC Glyfada (GRE)

Góllövők: Chydirioti 4, Tzelepi 1, Protopapas 4, Xenaki 4, Koolhaas 6, Diamantopoulou 2, illetve Elliniadi 1, Mamoglou 1, Akritidou 1.

20.15 Dunaújvárosi Egyetem-MAARSK Graphics (HUN) 12-5 Lille UC (FRA)

Góllövők: Gurisatti 4, Horváth 1, Garda 1, Vályi V. 3, Luka 2, Mchunu 1, illetve McKee 2, Le Roux 1, Tardy 1, Barr 1.

 

2017. december 2.

16.30 NC Vouliagmeni (GRE) 20-2 Lille UC (FRA)

Góllövők: Nijhuis 1, Chydirioti 4, Tzelepi 1, Protopapas 3, Xenaki 2, Mavrota 3, Patra 3, Koolhaas 1, Diamantopoulou 1, Ninou 1.; illetve Le Roux 1, Barr 1.

18.00 Dunaújvárosi Egyetem-MAARSK Graphics (HUN) 18-4 ANC Glyfada (GRE)

Góllövők: Szilágyi 3, Gurisatti 6, Horváth 3, Mahieu 1, Ziegler 1, Vályi v. 4.; illetve Elliniadi 1, Mamoglou 1, Papanastasiou 2.

 

2017. december 3.

11.00 ANC Glyfada (GRE) 7-12 Lille UC (FRA)

Góllövők: Elliniadi 3, Loudi 1, Grigoropoulou 1, Papanastasiou 2; illetve McKee 2, Le Roux 1, Amorosa 3, Tardy 1, Barr 4, Jaskova 1.

12.30 Dunaújvárosi Egyetem-MAARSK Graphics (HUN) 14-10 NC Vouliagmeni (GRE)

Góllövők: Szilágyi 3, Vályi F. 1, Gurisatti 4, Horváth 2, Vályi V. 4; illetve Nijhuis 1, Chydirioti 2, Protopapas 1, Xenaki 4, Koolhaas 1, Diamantopoulou 1.

Helyszín: Fabó Éva Sportuszoda (2400 Dunaújváros, Építők útja 9.)

 

Tabella:

H Csapat J Gy D V Lőtt g. Kapott Gólkül. Pont
1. DUE-MAARSK 3 3 0 0 44 19 25 9
2. Vouliagmeni 3 2 0 1 51 19 32 6
3. Lille 3 1 0 2 19 39 -20 3
4. Glyfada 3 0 0 3 14 31 -17 0