Szeptember 9-el vége szakadt a visszaszámlálásnak az Európa Bajnokság miatt, hiszen végre elkezdődött, igaz még az elején járunk és a csoportmeccsek között vagyunk, de máris rohan az idő, nemsokára jönnek a tét mérkőzések, ami olyan szempontból jó, hogy fejben jobban rá tudunk készülni a könnyedebb csoportmeccsek miatt. Az lesz inkább nehéz feladat, hogy az első komoly tétmérkőzés velünk egykaliberű ellenféllel a negyeddöntőben lesz. Lehet könnyű, illetve nehéz feladatként is felfogni ezt a könnyebb csoportbeosztást, de a lényegnek nem szabad változnia. Nem szabad figyelmen kívül hagyni a közös célt. Bárki, aki ellenünk vízbe száll, azt le kell győzni. Mindegy milyen kaliberű csapat. Lehet gondolkodni a keresztbe játszáson, a sorsoláson, de végül is ugyan az a feladat minden meccsen: győzni! Egyszerűen hangzik, de természetesen mindenki győzni akar. Kicsit elkülönítve a beteges győzelmi vágyat, előtte rengeteg lépést kell megtennie a csapatnak mind egyénenként, mind egységként. Mentális és fizikai felkészítés az alapja mindennek. Hogyan gondolkodj tiszta fejjel, hozz jó döntést, amikor már fáradt vagy, hogyan tudd az utolsó maradék erővel megtenni azt az egy tempót, ami szükséges egy labda megszerzéséhez? Hogyan ügyelj az időkéréses vagy negyedek közötti szünetben a levegő vételre, hogy helyre álljon a pulzus minél rövidebb idő alatt, hogy tudj regenerálódni? Hogyan bizonyítsd be a társaidnak a parton, a vízben, edzésen vagy edzésen kívül, hogy RÁD számíthatnak? Hogyan mutass példát stabilitásoddal, ha valakinek megremeg a keze, esetleg fél vagy megriad?
Győzni mindenki szeretne, győzni mindenki akar, mert ha nem akarna, akkor nem sportolna. A kérdés az, tudsz-e győzni? Megérdemli-e az a csapat, megtette-e az a csapat azokat a győzelemhez vezető dolgokat, amik szükségesek ahhoz, hogy győztesként szálljon ki a vízből? Egy nemzetközi világversenyen egy esélyed van győzni minden csapat ellen. Nincs oda-vissza, nincs újabb lehetőség. Hirtelen halál van. Hat meccs van általában arra, hogy megkapd az esélyt, hogy Európa vagy a világ legfelső fokára állj magad mögé utasítva 12-16 ország csapatait. Aki benne van tudja, hogyan működik, lehet lazán vagy görcsösen felfogni. Ha magunkból indulok ki, utánpótlás válogatottak vagyunk, fiatalok és mindenki előtt hosszú évek állnak (remélhetőleg), ami a karrierjeinket illeti. Rengeteg élményben, versenyekben, meccsekben lesz része mindenkinek. Ez az Európa Bajnokság most csak egy megállója a Metrónak, de olyan megállója, ami nagy lehetőséget ad mindannyiunknak.