A mai nappal ért véget a 2019. évi BENU Női Magyar Kupa, azonban ezúttal sikerült elorozni az UVSE elől a kupát.

UVSE-Tungsram-Hunguest Hotels 12-13 Dunaújvárosi Egyetem-MAARSK Graphics

Negyedek: 0-2, 3-4, 3-3, 3-0, 3-4

Góllövők: Kisteleki 4, Keszthelyi 3, Faragó 2, Szücs 1, Mucsy 1, Parkes 1; illetve Garda 4, Gurisatti 2, Ziegler 1, Vályi 1, Brezovszki 1, Sajben 1, Szellák 1, Szabó 1, Mahieu 1

Rendkívül jól, keményen kezdett az Újváros, sikerült érvényesíteni az akaratukat ellenfelükkel szemben. A kapuban Aarts kiválóan védett, bravúrokat halmozott egymás után, elől pedig magabiztosan fejezték be Lányaink a helyzeteiket. Láthatóan az Újpest nem tudott mit kezdeni ezzel a játékstílussal, egészen a második félidőig. A harmadik negyedet már döntetlenre hozták a lila-fehérek, végül sikerült három góllal megnyerniük az utolsó játékrészt, így büntetődobásokra került sor. Ekkorra már az újvárosiak kezdő sorának a 2/3-a kipontozódott, így azok a játékosok kaptak szerepet a sorsdöntő böntetőkre, akik kevesebb játéklehetőséghez jutottak az ősszel. A papírformát felborítva a válogatott kezdő kapusának (Gangl) Brezovszki, Sajben, Szabó és Szellák is bevágta az ötméterest, aki csak akkor jutott labdához, amikor kivette azt a két rövid sípszót követően. Az UVSE-nél Faragó és Antal hibázott, ezzel kialakult a végleges eredmény: UVSE 12-13 DUE-MAARSK. Hatalmas küzdelemben győzött az Újváros!

Fotó: MVLSZ