Támogasd a sikereinket!

támogatom

Rangadóhoz méltó mérkőzés volt

A női pólósaink Eger csapata ellen, kemény, izgalmas és egyben gólzáporos mérkőzésen vannak túl. Egy gól hiányzott a döntetlenhez.

Fotó: Lénárt Márton/ Eger Vízilabda Klub

Tigra-ZF-Eger – DFVE 13-12 (5-5, 2-2, 5-2, 1-3)

Tigra-ZF-Eger: Kiss A.-, Jancsó, Borsi 1, Parkes 5, Molnár D., Katona Zs., Weston 1, Czigány D. 1, Kékesi, Bódi, Szellák 1, Szilágyi D. 4, Szilágyi Sz., Dulic. Vezetőedző: dr. Sike József

DFVE: Maczkó-, Jonkl, Sajben, Dobi 4, Horváth 2, Mahieu, Szabó 1, Garda 2, Mucsy 3, Somogyvári, Pál R., Sümegi, Kardos, Aarts.   Vezetőedző: Mihók Attila

Gól – emberelőnyből:5/13, ill.: 2/9

Gól – ötméteresből: – ill.: 4/4

Kipontozódott: Jancsó, Molnár, Bódi, ill.: Mahieu, Szabó

Első támadásnál Gardával kellett farkasszemet néznie, az egri kapuban Dulic Majanak, akinek ötméterest lőhetett a csapatkapitány, 0:1. Szellák Csenge gyorsan kiegyenlített, de ezután Dobi Dorina, majd újra Garda mattolta a fiatal egri kapust, 1:3. Így indult a rangadó. Az első és a második negyedben fej-fej mellett haladt a két csapat, majd a hazaiak jobban védekeztek és így a harmadik negyedben szinte eldőlt a mérkőzés. Azt hozzá kell tenni, Garda Krisztina, DFVE csapatkapitánya a harmadik negyedben megsérült, így a negyedik negyedben már nem is tudott játszani, a hiánya meglátszott. Az Egriek ezt követően rátudták kényszeríteni a lányainkra az akaratukat.

A mérkőzést követően a sajtótájékoztatón a következők hangzottak el:

DFVE, Vad Lajos: Rangadóhoz méltó találkozót nyert meg az Eger, melyhez gratulálok. A harmadik negyedben eldőlt a mérkőzés, bár erőn felül teljesítettünk és izgalmassá vált a vége. –  írta az Eger Vízilabda Klub

Eger, dr. Sike József: Mindig nagy dolog, ha egy Bajnokok Ligája legjobb négy közé már félig bejutó csapatot ver meg az ember. Foggal körömmel küzdött minden játékos. Mindenki gólt akart lőni. Ez azonban a védekezés rovására ment. Érezhető volt, hogy már mind a két csapat a szombati nemzetközi találkozóra készül. – írta az Eger Vízilabda Klub

Somogyvári Lili, a DFVE játékosa, a Facebook oldalunkon közzétett összefoglaló videóban elmondta, hogy az első negyed végére, ami 5-5 lett kiderült, hogy a mérkőzés nem pont olyan lesz mint amire számítottak.

– Nagy egyéni küzdelmek voltak a vízben, a végére sikerült csapatként összeállnunk és harcolnunk. Úgy gondolom, hogy ebből a mérkőzésből egyértelműen csak építkezni tudunk és megyünk tovább a szombatra.

Az eredmény miatt a szomorkodásra semmi okuk, hiszen a találkozásnak a bajnokság jelenlegi állása szerint különösebb tétje nem volt. A hétvégi Bajnokok Ligája 2. fordulójára, remek felkészülést biztosított ez a rangadó.